Sou Fujimoto i Akris – nowe oblicze mody

Czy możliwe jest połączenie mody i architektury? Wiosenna kolekcja Akris to dowód na to, że na podstawie budynków znanego architekta można stworzyć doskonałe… ubrania!

Na początku października szwajcarski dom mody Akris zaprezentował na wybiegu w Paryżu wyjątkową kolekcję. Wzorując się na pracach słynnego japońskiego architekta Sou Fujimoto projektanci stworzyli ubrania kolorem, kształtem i stylem przypominające jego budowle. Tylko z pozoru nie da się ich nosić – zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nawiązywały do dorobku Fujimoto i równocześnie były wygodne i funkcjonalne. 

Dominowały stroje przypominające szklane ściany, mozaiki z maleńkich płytek, drewno czy charakterystyczne dla prac Fujimoto szkielety budynków, „dziurawe” budowle. Również sceneria, na tle której odbywał się pokaz, była repliką jednego z zaprojektowanych przez niego budynków.

Sou-Fujimoto_Akris_SS16_dezeen_1568_0

Dyrektor kreatywny Akris Albert Kriemler tak skomentował prace Fujimoto, jedynego w swoim rodzaju architekta-projektanta:

Podziwiałem Fujimoto i jego oryginalne podejście do architektury już od pewnego czasu. Są architekci, których wizja jest bliska temu czym tak naprawdę jest moda. Chodzi w niej bowiem o wykreowanie relacji ciała z otoczeniem, środowiskiem, które pomaga człowiekowi żyć wygodnie.

Fujimoto rozumie, że człowiek ma więcej zmysłów niż tylko wzrok – stąd pomysł na połączenie architektury z modą, która można nosić na co dzień.

tumblr_lf130yjNPk1qatvuao1_r1_1280
Serpentine SFA 3000

stringio

sou-fujimoto-liget-budapest-house-of-hungarian-music-designboom-01-800x470

sou_fujimoto_serpentine_pavilion-2

— — —

Kochani, jesteśmy obecni również na Instagramie. Warto nas śledzić, aby nie przegapić żadnej nowości na naszej stronie czy informacji o organizowanych przez nas wydarzeniach. Na Facebooku niestety niekiedy wiele umyka, warto więc być z nami i tu:

https://instagram.com/perlage_water/