Kup sobie drona!

Czy w przyszłości każdy z nas będzie miał własnego… drona? Już teraz można go kupić za niewielkie pieniądze, dlatego postanowiliśmy Wam przybliżyć, o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego stają się one tak popularne, zanim nad naszymi głowami zrobi się naprawdę tłoczno!

Podobno już niedługo będzie wystarczyło wyjść kawałek za miasto, by podziwiać niebo pełne… dronów. Będą one rysować na niebie, omijać przeszkody, śledzić właściciela… Brzmi jak wizja z filmu o odległej przyszłości? Okazuje się, że jest to całkiem możliwe już niedługo – własnego drona można kupić nawet za 200 złotych w jednym z popularnych w Polsce marketów! Wyjaśniamy zatem co to jest i w czym tkwi sekret tego urządzenia. 

2015_Dron_DJI_Phantom_3_Advanced

Definicja słowa „dron” to bezzałogowy obiekt latający bądź bezzałogowy statek powietrzny. Kiedy specjalizowały się tylko w misjach bojowych do rozpoznania terenu przez armię – dziś służą również rozrywce. Mogą mieć niewielki rozmiar, dlatego każdy może wykorzystać je w dowolny sposób – na przykład z zarejestrowanego kamerą obrazu stworzyć film „z lotu ptaka”, jak uczynił już jeden z właścicieli drona:

Za pomocą kamery można też zrobić zdjęcie z różnych perspektyw – nie tylko w celach informacyjnych czy naukowych, również czysto rozrywkowych – jako zamiennik dla słynnego selfie-sticka. Drony mogą być tej frajdą dla dzieci – niczym sterowane samoloty, ale ciekawsze, bo przypominające wyglądem statek kosmiczny. Są zdalnie sterowane, nigdzie więc nam nie uciekną. 

Aby uświadomić sobie, że drony naprawdę mogą być częścią naszej przyszłosci, zobaczcie jeden z filmów reklamowych znanej firmy produkującej niedrogie drony dostępne dla wszystkich:

— — —

Kochani, jesteśmy obecni również na Instagramie. Warto nas śledzić, aby nie przegapić żadnej nowości na naszej stronie czy informacji o organizowanych przez nas wydarzeniach. Na Facebooku niestety niekiedy wiele umyka, warto więc być z nami i tu:

https://instagram.com/perlage_water/