DOLCE & GABBANA – „Viva la Mamma”

Uśmiechnięte modelki. Myślicie, że to niemożliwe? Inspirujący duet Dolce&Gabbana ponownie zachwyca. Nie tylko roześmianymi modelkami, ale również… magiczną atmosferą!

Słowo „mama” jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej wyczekiwanych słów. Wyjątkowe i dające siłę. Nic więc dziwnego, że włoski duet niezwykle szanujący aspekt rodziny właśnie tym wyjątkowym istotom poświęcił swoją kolekcję. Według nas jest to niewątpliwie najpiękniejszy i najprzyjemniejszy dla oka pokaz ostatnich miesięcy. Cała kolekcja jesień/zima 2015/2016 jest niezwykle spójna i czytelna. Począwszy od motto i aplikacji pojawiających się na projektach, poprzez wzory, kolory i dodatki, a skończywszy na samych kobietach prezentujących niezwykłe ubrania.

Nie sposób nie wzruszyć się na widok kilkumiesięcznych i kilkuletnich dzieci prezentujących się na wybiegu. Jednak zdecydowanie największą gwiazdą stała się Bianca Balti – muza projektantów oraz włoska modelka, która pojawiła się z dość sporym, ciążowym brzuszkiem. 

dg8

dg2

Żadna marka ze świata mody nie jest tak wyczulona na aspekt rodzinny jak D&G. Krągłe kształty, siwe włosy, zmarszczki czy słodkie dzieci gwiazd od dawien dawna są promowane przez włoskich projektantów. To właśnie oni – Domenico Dolce i Stefano Gabbana, doceniają i pokazują rzeczywistość taką jaka jest na prawdę. Prawdziwą, ale i piękną i pozytywną. Na pokazie nie zabrakło wzruszonych gwiazd – mam, ze swoimi roześmianymi pociechami.

Projektanci czerpią inspirację z otaczającego ich życia, swoich doświadczeń i ze swoich historii. Jednym z popularnych wspomnień z dzieciństwa Stefano jest czerwona szminka jego matki, która miała charakterystyczny różany zapach. Z pewnością miało to wpływ na motyw przewodni kolekcji, jakim stał się właśnie kwiat róży. Pojawia się zarówno często na sukienkach i bluzkach, jak również na włosach modelek w formie spinki. 

dg4

dg1

Wśród pojawiających się w Mediolanie printów przeważały jednak te przypominające dziecięce laurki. Kolorowe domki, kwiatki, kotki, jak również słoneczka zdominowały niezwykłą kolekcję Dolce&Gabbana, bo przecież własnie dzieci i ich pomysły przynoszą mamom najwięcej radości. Niezwykle proste, ale jakże prawdziwe!

Nie sposób także nie zauważyć, że zarówno projekty dla kobiet, jak i dla najmłodszych są tworzone z ogromną pasją i troską o każdy detal. 

dg7

dg9

Magazyn Vogue stwierdził, że pokaz był piękną celebracją macierzyństwa i dowodem, że moda powinna być czymś więcej niż tylko handlem.