Postanowienia noworoczne od Cisowianki Perlage

Przełom roku zawsze skłania do refleksji i jest doskonałym pretekstem do tego, by zacząć od nowa. Dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy osiem pozytywnych postanowień noworocznych. 

1. Będę kłaść się wcześniej, aby wstawać wcześniej i… budzić się w lepszym nastroju.

Rozpoczynanie dnia o świcie ma same zalety, ponieważ nie tylko staniemy się bardziej zorganizowani i zyskamy więcej czasu dla siebie, ale też nasz organizm poczuje się znacznie lepiej. Wbrew pozorom będziemy wtedy dużo bardziej wypoczęci i wydajni!

Jak tego dokonać? Koniecznie sprawdźcie porady Filipe’a Matosa, który podjął się tego wyzwania i przez 21 dni wstawał o 4:30. Ciekawy eksperyment, owocny w wiele życiowych, praktycznych wniosków. Nie namawiamy Was, abyście byli aż tak rygorystyczni, ale warto się tą historią zainspirować!

coffee-690349_960_720

2. Przeczytam jak najwięcej książek i będę czytać też swoim dzieciom.

Czytanie to nie tylko doskonała forma relaksu. Poszerza również horyzonty, zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Pomaga w koncentracji, rozwija inteligencję oraz umiejętność wysławiania się, uczy cierpliwości, pobudza wyobraźnię… Zalety można wymieniać bez końca! Nie bez powodu mówi się, że czytanie jest dla mózgu tym, czym dla ciała są ćwiczenia na siłowni. 

3. Jestem tym, co jem – sięgnę po zdrowe jedzenie.

Pamiętajmy  o świadomym wyborze tego, co trafia na nasze talerze! Żyjemy w zwariowanych czasach, które niosą ze sobą wielkie korzyści i ryzyko zarazem. Konsumpcyjny szał skutkuje tym, że możemy dziś naprawdę przebierać w sklepach, produktach, składnikach – wszystkim. Korzystajcie z tego ŚWIADOMIE i DOBRZE. Koniec wymówek, że nie ma gdzie kupić, że inaczej się nie da. Mamy dziś dziesiątki sposobów na desery bez cukru i pyszne dania bez soli. Wystarczy chcieć i mieć otwarte oczy – warto, już czas! 

4. Przestanę podróżować komunikacją miejską wpatrzony w telefon.

Zdjęcie z: www.ditmasparkcorner.com

A dla naprawdę odważnych – bez słuchawek w uszach! Wyjrzyjcie przez okno, zagadajcie do sąsiada, lub… przypomnijcie sobie postanowienie nr 2. Nie będziemy w tym wypadku pisać o złym wpływie na uszy i oczy – to ma w tym wypadku marginalne znaczenie. Nas po prostu takie widoki bolą – kochani, otwórzcie się z powrotem na świat!

5. Będę pomagać.

Nie trzeba od razu ruszać do pobliskiego schroniska czy domu dziecka. Wystarczy zacząć od małych kroków, by przekonać się, jak to pomożenie tylko tym wspieranym, ale i… Tobie. Pomóżcie dzieciom lub dokarmcie psy i zobaczcie, jak wspaniale to na Was podziała. Tak jak z dystansem podchodzimy do wielu trendów i mód, tak jak najbardziej jesteśmy za tym, aby moda na pomaganie kwitła w najlepsze!

6. Zacznę pić więcej wody!

Woda. Jest wszędzie wokół nas i w nas samych. Tak oczywista część naszego życia, że często bagatelizujemy jej wielki wpływ na to, jak żyjemy. Tymczasem ma ona na nas kapitalny wpływ, przez funkcjonowanie serca, po wygląd skóry aż po nasz nastrój i pracę mózgu. Niestety z badań wynika, że około 59% Polek i aż 78% Polaków pije za mało wody. Dzieci na ogół przyjmują wystarczającą ilość płynów, ale niestety: w dużej mierze jest to oparte na słodkich napojach. Dlatego nie tylko pijcie, ale również dbajcie o to, czym się nawadniacie. Najprostszy wybór to dobrej jakości woda mineralna – czy musimy podpowiadać, jaki wybór będzie najlepszy?

10479723_949163491771879_8671745316780983097_n

fot. Maciej Stankiewicz

A jakie są Wasze postanowienia noworoczne? Podzielcie się nimi na naszym Fanpage’u!

— — —

Kochani, jesteśmy obecni również na Instagramie. Warto nas śledzić, aby nie przegapić żadnej nowości na naszej stronie czy informacji o organizowanych przez nas wydarzeniach. Na Facebooku niestety niekiedy wiele umyka, warto więc być z nami i tu:

https://instagram.com/perlage_water/