Najdziwniejsze hotele świata

Przedstawiamy Wam niecodzienną sytuację, w której hotele podczas wakacji są nie tylko miejscem do spania, ale… obowiązkowym punktem zwiedzania. Pobyt w nich jest sam w sobie przygodą – zapraszamy więc w podróż na trzy różne kontynenty szlakiem najdziwniejszych hoteli. 

Hotel – kapsuła, Japonia

Składa się dosłownie… z 700 kapsuł, czyli ekstremalnie malutkich pokoi, w których mieści się tylko miejsce do spania. Każda kapsuła wyposażona jest też w lustro i klimatyzację. Pierwszy taki hotel powstał w Osace już w 1979 roku i nazywany został… Capsule Inn. Kilka lat temu do tego pomysłu przekonały też Chiny oraz stacje kolejowe w Indiach, gdzie nazwano te kapsuły „pokojami do odpoczynku”.

18hg2jfq04y07jpg

Lodowy hotel, Szwecja

Jeśli tęsknicie za śniegiem, wybierzcie się do hotelu zbudowanego z… lodu! Powstał w 1989 roku. Jest to zarazem wystawa sztuki oraz hotel, w całości wykonany z naturalnego lodu i śniegu pochodzącego z rzeki w pobliżu koła podbiegunowego. Ściany, sufity i wszelkie inne części hotelu zostały zaprojektowane przez przeróżnych architektów i designerów. A co najciekawsze… hotel topnieje każdej wiosny! Więcej o nim dowiecie się z naszego wcześniejszego artykułu.

DSC2832-1140x640

Hotel „Magiczna Góra”, Chile

Jak sama nazwa wskazuje, pokoje hotelowe znajdują się w dziurze wydrążonej w skałach, a całość otacza rezerwat przyrody. Stąd magia tej góry – prezentuje się niesamowicie i zapewnia kontakt z naturą, choć pokoje w środku mają wysoki standard. 

MM_005

MM_008

Hotel w więzieniu, Holandia

W jednym z najsurowszych zakładów karnych powstał… luksusowy hotel. Cele więzienne zamieniono na elegancko wyposażone pokoje z klimatyzacją i dostępem do internetu. To ciekawy sposób na poznanie więzienia od środka – jednak z nieco innej perspektywy.

hotel-Het-Arresthuis.-1

Apartamenty w drzewach, Nałęczów

A na koniec gratka dla miłośników natury, a co najważniejsze – blisko, bo w Polsce! Nic nie pozwoli nam lepiej oderwać się od codzienności i przyziemnych spraw niż wypoczynek w apartamencie usytowanym… nad ziemią. To również niepowtarzalna możliwość spełnienia dziecięcych marzeń i zamieszkania choć na chwilę w prawdziwym domku na drzewie, spełniającym jednak nasze „dorosłe” wymagania – to luksus i wysoki standard w samym sercu nałęczowskich wąwozów. 

1

fot. Piotr Tuora

2

fot. Piotr Tuora

Istnieją też hotele podwodne, w kształcie kuli lub na środku oceanu… A Wy? Znacie jakieś wyjątkowo oryginalne hotele? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na naszym Fanpage’u!

Zdjęcia z: www.kotaku.com, www.icehotel.com, www.huilohuilo.com, www. 3d-madonnari.com

— — —

Kochani, jesteśmy obecni również na Instagramie. Warto nas śledzić, aby nie przegapić żadnej nowości na naszej stronie czy informacji o organizowanych przez nas wydarzeniach. Na Facebooku niestety niekiedy wiele umyka, warto więc być z nami i tu:

https://instagram.com/perlage_water/