Najciekawsze filmy modowe

Czy szukacie inspiracji do stworzenia własnego stylu, czy potrzebujecie po prostu chwili relaksu, a może interesują Was kulisy powstawania najbardziej znanych kreacji z wybiegów – film o modzie to zawsze dobry wybór.

Zebraliśmy dla Was te najciekawsze i z pewnością warte obejrzenia – może skusicie się na któryś, albo są już wśród nich Wasze ulubione filmy?

Jeśli macie ochotę na ekskluzywny i elegancki wieczór, sięgnijcie po… markę Dior w postaci dokumentu Frédérica Tchenga „Dior i ja” z 2014 roku. Pokazuje on, jak powstają nowe kolekcje w światowym domu mody Dior, który jest synoninem luksusu, piękna i bogactwa oraz całym światem Christiana Diora.

Reżyser doskonale ukazał wszelkie emocje, jakie towarzyszą powstawaniu nowej kolekcji oraz kulisy pracy w zawodzie projektanta mody. Osoby bezpośrednio związane z modą mogą się nauczyć, w jaki sposób zorganizować pokaz lub skąd zamówić najlepszy materiał do danej kreacji. Prócz tego film daje nam obraz magicznego Paryża pełnego romantycznych uliczek i starych kamienic. 

Dior-quad-web_5_March

Natomiast jeśli wolicie historię mody, sięgnijcie po film „Coco Chanel”, opowiadający o życiu Coco zanim stała się Chanel, czyli znaną i poważaną projektantką oraz o niełatwych początkach jej kariery. W roli Coco – najlepsza do tej roli Audrey Hepburn.

Kiedy dokładnie i w jaki sposób nastąpił ten niesamowity przełom, po którym wszystkie kobiety na świecie zapragnęły nosić słynną „małą czarną”? Jak dokonała tego zwykła, niepozorna kobieta? W filmie znajdziecie odpowiedź na wszystkie pytania związane z tajemniczą Coco, a przy okazji dostarczycie sobie wiele rozrywki. 

coco-splsh

Macie ochotę na kolejną ikonę mody? Koniecznie zobaczcie dokument o legendarnej Iris Apfel pt. „Iris”. Można mieć ponad 90 lat i nadal zadziwiać stylem i wolnym duchem oraz inspirować innych!

Film udowadnia, że nawet żyjąc w luksusie da się zachować zdrowy rozsądek i etykę pracy. Pokazuje też, że wystarczy kochać to, co się robi, a będzie nam się wiodło w każdej dziedzinie życia. Moda, sztuka, życie Nowego Jorku – to wszystko poznacie oglądając „Iris”.

1431830689242

Ostatni z proponowanych przez nas filmów to „Wrześniowy numer”, pokazujący kulisy powstawania nowego numeru American Vogue. Jak wygląda praca w czasopismie modowym? Każdy z nas pamięta z pewnością książkę i film „Diabeł ubiera się u Prady”, gdzie znaleźć mogliśmy podobny motyw.

W tym filmie jednak możemy zobaczyć pracę w prawdziwym, znanym nam czasopismie – zatem tym bardziej ciekawym doświadczeniem będzie dowiedzieć się, co się kryje za powstawaniem kolejnego wydania.

the-september-issue-cropped1

A Wy, macie jakieś ulubione filmy modowe? Podziecie się swoimi opiniami na naszym Fanpage’u!

Zdjęcia z: www.shop.dogwoof.com, www.popmatters.com, www.stuff.co.nz, www.smufashionmedia.com

— — —

Kochani, jesteśmy obecni również na Instagramie. Warto nas śledzić, aby nie przegapić żadnej nowości na naszej stronie czy informacji o organizowanych przez nas wydarzeniach. Na Facebooku niestety niekiedy wiele umyka, warto więc być z nami i tu:

https://instagram.com/perlage_water/