W jogger pants do… pracy?

Coś, co jeszcze niedawno wydawało się nie do pomyślenia, dziś robi furorę w świecie mody. Mężczyźni zaczęli łączyć… spodnie dresowe z eleganckimi koszulami i marynarkami. Są to tzw. jogger pants – wykonane z wygodnego materiału, lecz często uszyte czy wykończone w ciekawy, oryginalny sposób.

Połączenie wygody z elegancją – teraz jest to możliwe, a co więcej, stało się najgorętszym trendem w modzie tej wiosny! Do tej pory mężczyźni zakładali spodnie dresowe do tenisówek i t-shirtów. Teraz niemal w każdym sklepie zobaczymy manekiny ubrane w jogger pants i… koszule, swetry i marynarki. A do tego oczywiście eleganckie buty.

nordstrom_mens_shop_daily_blog_3_ways_to_wear_jogger_pants_how_to_publish_brand_zanerobe_14 - Copy

Okazuje się, że spodnie dresowe awansowały z kanapy nie tylko do lunchu po siłowni, lecz także do biura! Jak twierdzi Will McKitterick, analityk z IBIS World, firmy zajmującej się researchem w świecie biznesu, „moda na jeansy jest cykliczna i wydaje się, że teraz jest ona w okresie załamania”. W ciągu zeszłego roku sprzedaż spodni jeansowych spadła aż o 6 procent!

jogger-10

screen%20shot%202015-04-10%20at%209_48_05%20am

Równie zaskakująca jest popularność damskich tzw. joga pants, które już w niektórych sieciówkach proponowane są na różne okazje poza klubem fitness.

Podoba Wam się ten pomysł? Dajcie znać na naszym Fanpage’u!

Zdjęcia z: www.yostatus.com, www.businessinsider.com, www.babble.com